Audiobooki,książki audio,książki do słuchania czytane

AudioGram - kilka gram wiadomości o audiobookach czyli książkach audio do słuchania lub z lektorem.Gramy co słychać na wirtualnych półkach sklepów internetowych.Jeśli znajdziemy darmowe fragmenty odsłuchasz ich lub dokonasz zakupu.Możesz też wyrazić opinię czy to jest dobre czy złe,czy w jakiś sposób wpłynęło to wydawnictwo cyfrowe na Ciebie.

Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 26 stycznia 2009

Lewis Carroll - Alicja w Krainie Czarów - czyta Michał KulaLewis Carroll - Alicja w Krainie Czarów


czyta ; Michał KulaNiezwykły i dziwny świat, jaki został wykreowany przez Lewisa Carrolla, fascynuje nie tylko dzieci ale i dorosłych. Przygody Alicji pobudzają wyobraźnię, kształtują wrażliwość i zaskakują. Od pierwszego wydania w 1865 r. książka cieszy się niesłabnącą popularnością. Nagranie obejmuje pełny tekst w tłumaczeniu Roberta Stillera.


Wydawca ; Promatek MEDIA - Julia Pogorzelska


Długość nagrania ; 3 godziny 32 minuty


Posłuchaj darmowego fragmentu lub pobierz całość bezpośrednio na Twój Komputer - pliki mp3


Dodaj opinię albo swój komentarz

Ocena:5mw2008-12-10

Alicji nikomu przedstawiać chyba nie trzeba. Jej przygody od dziesięcioleci bawią, uczą, inspirują. To książka dla dzieci, ale i dla (kto wie czy nawet nie bardziej) dorosłych. Dzieci znakomicie odnajdą się w bajkowym świecie, w którym wszystko jest możliwe, dorośli odkryją cudowne powiązanie logiki z filozofią - świat na opak, w którym jednak nierzadko jest więcej sensu niż w naszym własnym.

Alicji nie wypada wprost nie znać - rozliczne nawiązania do niej w sztuce XX wieku sprawiają, że każdy kto tę sztukę chce lepiej rozumieć i pełniej odbierać, musi wręcz Alicję poznać - z tradycyjnej książki lub, równie dobrze, z wersji czytanej.

Do "Alicji" wracam co jakiś czas - tym razem po raz pierwszy w wersji książki audio. Truizmem będzie jeśli powiem, że w takim przypadku odbiór książki w znacznej mierze uzależniony jest od lektora. Tutaj lektorowi niewiele można zarzucić - lektor czyta, intonuje, czasem śpiewa. Gra głosem. W zasadzie jedynym problemem dla mnie był fakt, że wygłaszając sentencje Alicji lektor próbował głosowi nadać infantylne brzmienie - nieszczególnie mi to przypadło do gustu, ale też nie wpłynęło znacząco na odbiór książki. Cała reszta oprawy audio jest doskonała.

"Alicję" polecał będę zawsze. W tej wersji wyjątku nie zrobię - zdecydowanie warto posłuchać.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza