Audiobooki,książki audio,książki do słuchania czytane

AudioGram - kilka gram wiadomości o audiobookach czyli książkach audio do słuchania lub z lektorem.Gramy co słychać na wirtualnych półkach sklepów internetowych.Jeśli znajdziemy darmowe fragmenty odsłuchasz ich lub dokonasz zakupu.Możesz też wyrazić opinię czy to jest dobre czy złe,czy w jakiś sposób wpłynęło to wydawnictwo cyfrowe na Ciebie.

Szukaj na tym blogu

piątek, 16 września 2011

Leif GW Persson - Swobodny upadek, jak we śnie - AudioBook MP3 czyta Andrzej Mastalerz

AudioGram poleca książki audio mp3

Leif GW Persson  

Swobodny upadek, jak we śnie 

Kryminał do słuchania


Książka dźwiękowa czytana przez lektora;
Andrzej Mastalerz  


Trzecia część fantastycznej trylogii kryminalnej o kulisach zabójstwa szwedzkiego premiera.

Swobodny upadek, jak we śnie
to arcydzieło suspensu i klasycznego spisku, w którym Leif GW Persson rozwiązuje zagadkę zabójstwa szwedzkiego premiera sprzed 25 lat, wskazując na ciemne siły, grupy interesów oraz zakulisowych graczy. To mroczny obraz współczesnego społeczeństwa. Jednak największa siła tej powieści tkwi w niezwykłej zdolności Perssona do łączenia suspensu i humoru z niezwykle wiarygodnym portretem współczesnych, zwykłych ludzi, którym przypadło w udziale rozwiązywanie najsłynniejszego zabójstwa XX wieku.

Swobodny upadek, jak we śnie to końcowy tom trylogii, którą Leif GW Persson rozpoczął w 2002 r. od Między tęsknotą lata i chłodem zimy, po czym kontynuował rok później w książce W innym czasie w innym życiu.

Persson maluje wysoce wiarygodny i brzydki obraz zacierania śladów, zmów milczenia i sitwy między wysoko postawionymi ludźmi władzy. Poprzez głównego bohatera Larsa Martina Johanssona, inteligentnego i naprawdę miłego syna rolnika z północy, Persson opowiada niezwykle przekonującą historię powolnie psującej się duszy, o tym jak sympatyczny człowiek zaprzedaje duszę diabłu.
 
LEIF GW PERSSON (ur. 1942 r.) jest uznany za wielkiego mistrza skandynawskiego kryminału. Zanim został pisarzem, pracował m.in. jako kry­minolog, konsultant, doradca naukowy i doradca w Ministerstwie Spraw Społecznych, w kancela­rii premiera i w Ministerstwie Sprawiedliwości. Jest profesorem kryminologii, przez wiele lat był komisarzem policji. Zajmował się poważnymi przestępstwami związanymi z użyciem przemocy i pomagał policji w wyjaśnianiu starych, nie­rozwiązanych spraw. Pracuje także jako ekspert w telewizyjnym show „Wanted”.
Napisał kilkadziesiąt książek naukowych, rapor­tów i esejów o tematyce społecznej. Poza tym ma w dorobku 8 powieści i setki artykułów dotyczą­cych przestępstw.
W trylogii policyjnej (w oryginale wydanej pod nazwą Schyłek państwa opiekuńczego), na którą składają się tytuły: Między tęsknotą lata a chłodem zimy, W innym czasie w innym życiu, Swobodny upadek, jak we śnie.Leif GW Persson próbuje pokazać upadek państwa konsty­tucyjnego oraz rysy w szwedzkim społeczeństwie dobrobytu, które pochłaniają coraz więcej ofiar. Seria trzech powieści obejmuje okres od końca lat 70. ubiegłego wieku do połowy pierwszej deka­dy nowego millennium.

Te trzy powieści wspólnie opowiadają jedno z możliwych rozwiązań największego nierozwikłanego do dziś śledztwa we współczesnej Szwecji - morderstwa premiera Olofa Palmego, który zginął od kuli w Sztokholmie 28 lutego 1986 r. Mimo upływu ponad 20 lat to za­bójstwo wciąż stanowi otwartą ranę w szwedzkim społeczeństwie. W śledztwie w tej sprawie wyprodukowano więcej dokumentów niż po zabójstwie prezydenta Kennedy’ego, ale ten gigantyczny wysiłek na razie przyniósł mierne efekty.


Czarna Owca

Długość nagrania; 1200 minut

Księgarnia 4M


Posłuchaj darmowego fragmentu na stronie lub 
pobierz - download AudioBook Swobodny upadek, jak we śnie bezpośrednio na Twój e-mail bez zbędnych kosztów przesyłki. Pliki MP3 do słuchania na komórce, odtwarzaczu lub komputerze.

Dodaj opinie albo swój komentarz

Zarejestruj się bezpłatnie

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza