Audiobooki,książki audio,książki do słuchania czytane

AudioGram - kilka gram wiadomości o audiobookach czyli książkach audio do słuchania lub z lektorem.Gramy co słychać na wirtualnych półkach sklepów internetowych.Jeśli znajdziemy darmowe fragmenty odsłuchasz ich lub dokonasz zakupu.Możesz też wyrazić opinię czy to jest dobre czy złe,czy w jakiś sposób wpłynęło to wydawnictwo cyfrowe na Ciebie.

Szukaj na tym blogu

wtorek, 6 kwietnia 2010

Maria Kownacka - Plastusiowy pamiętnik - audiobook



AudioGram poleca bajki audio mp3 ;

Maria Kownacka

Plastusiowy pamiętnik

Bajka audio z lektorem czytana przez ;

Joanna Pach

Bajka mp3

„Na pierwszej lekcji, zaraz po wakacjach, było lepienie z plasteliny. Pani rozdała dzieciom zieloną i czerwoną plastelinę i dzieci lepiły, co same chciały. Bronka ulepiła gniazdo z jajeczkami; Wicuś ulepił grzybki; chłopcy z pod okna ulepili samoloty, a Tosia ulepiła mnie — takiego malutkiego ludzika.”Dla dzisiejszego pokolenia rodziców Plastuś to klasyka. Stoi w jednym rządku z Kotem Filemonem, Winetou i Misiem Uszatkiem, a „Plastusiowy pamiętnik” (chciałoby się powiedzieć „od zawsze”) jest wpisany na listę lektur obowiązkowych w I klasie szkoły podstawowej. W 1981 roku na podstawie książki powstała bajka muzyczna.Od marca 2010 roku dzieci i rodzice mogą wsłuchiwać sie w nową interpretację bajki. O przygodach Plastusia i jego szkolnych przyjaciół przeczytała dla naszych milusińskich Joanna Pach. Pani Joanna nie tylko czyta, ale głosem odgrywa każdą z postaci, nadając jej osobowość i znakomicie oddając emocje. Dzięki temu tworzy świat pełen barwnych postaci i pobudza wyobraźnię. Postaciowanie sprawia, że tekst czytany nie jest monotonny i nawet przedszkolaki, które - tak jak na początku sam Plastuś - nie mają jeszcze pojęcia o życiu szkole, z łatwością wsłuchają się i oswoją z tym, co może je czekać już za kilka lat. A życie szkolne zapowiada się przecież wspaniale!Maria Kownacka - polska pisarka, tłumaczka z języka rosyjskiego, autorka „Dziennika Dziecięcego” redagowanego w czasie powstania warszawskiego, scenariuszy przedstawień teatralnych i słuchowisk radiowych dla dzieci. Współpracowała z czasopismem „Płomyk”, na łamach którego debiutowała w 1919 roku. Na wniosek dzieci została Kawalerem Orderu Uśmiechu. W roku 1979 w plebiscycie czytelników „Płomyka” otrzymała Orle Pióro.Przed II wojną światową pisarka sprowadziła się do Warszawy na Żoliborz, na ulicę Słowackiego 5/13 m 74, gdzie obecnie znajduje się Izba Pamięci Marii Kownackiej, oddział Muzeum Książki Dziecięcej. W 1939 nabywa plac pod dom letniskowy w Łomiankach przy ul. Szpitalnej, jednak wybuch wojny i lata powojenne nie sprzyjały wzniesieniu tu domu. Dopiero w 1958 powstał tu domek letniskowy Plastusiowo, gdzie pisarka oddawała się swoim hobby – tkaniu gobelinów, wytwarzaniu miedzianej biżuterii, wyrobowi domowych przetworów, a także obserwacji ptaków, o których posiadała dużą wiedzę. W tym domu powstały m.in. „Na tropach węża Eskulapa”, czy „Za Żywopłotem”.Joanna Pach – polska aktorka filmowa i dubbingowa. Współpracuje z Teatrem Polskiego Radia przy słuchowiskach, a na stałe przy słuchowisku Matysiakowie – jako Małgosia Piekarska. Można ją oglądać w serialu Na dobre i na złe. Obdarzona niezwykłymi umiejętnościami głosowymi użyczyła głosu blisko 100 bohaterom seriali i filmów animowanych.

Wydawca: Biblioteka Akustyczna Sp. z o.o.

Długość nagrania ; 109 minut

Księgarnia 4M

Posłuchaj darmowego fragmentu lub pbouierz AudioBook Plastusiowy pamiętnik bezpośrednio na Twój e-mail, pliki MP3 do słuchania na komórcę, odtwarzaczu lub komputerze.

Dodaj opinie albo swój komentarz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz